Linie United Airlines przygotowują się do zakupu 50 nowych Airbusów A321XLR w związku z planowaną wymianą swojej obecnej floty Boeingów 757-200.

United zamierza wprowadzić te maszyny do swojej międzynarodowej siatki połączeń przed 2024, co pozwoli na obsłużenie destynacji europejskich z lotnisk na wschodnim wybrzeżu w Newark/Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Andrew Nocella, wiceprezes i dyrektor handlowy linii United, powiedział: “Nowy Airbus A321XLR idealnie nadaje się na wymianę starszego, mniej efektywnego modelu, który obecnie operuje między najbardziej istotnymi miastami w siatce międzykontynentalnej. Poza podniesieniem naszej efektywności zasięgi A321XLR pozwalają również na rozszerzenie naszej oferty połączeń, dając naszym klientom więcej opcji, aby podróżować po świecie."

United planuje przyjęcie pierwszych pasażerów na pokład Airbusa A321XLR w 2024. 

Jednocześnie linie lotnicze wstrzymują zamówienie na Airbusa A350 do 2027, aby zweryfikować w międzyczasie swoje potrzeby operacyjne.

United rozważało podobno nabycie opracowywanego przez Boeinga samolotu średniej klasy, ale źródła branżowe twierdzą, że decyzja o zakupie A321XLR mogła zniweczyć te plany.  

Zobacz także:
Zaprezentowano futurystyczny koncept samolotu elektrycznego Her0 Zero
2020-02-13

Projekt koncepcyjny samolotu jest dziełem projektanta oraz początkującego lotnika z Nowego Jorku Joe Douceta, który zainspirował się częstymi podróżami krótkodystansowymi w celach biznesowych, aby stworzyć maszynę, która pozwoli pasażerom odbyć podróż bez obciążania środowiska szkodliwymi emisjami z silnika.

Nowe pokolenie podróżników
2019-12-13

Najnowsze badania pokazują, że przeciętne dziecko pokona w podróży ponad 6000 km zanim ukończy 15 lat - prawie dwa razy więcej, niż ich rodzice w tym samym wieku.