Decydując się na czarter prywatnego odrzutowca, masz przed sobą wiele możliwości. Ogromną zaletą latania prywatnymi samolotami jest fakt, że możesz dostosować zarówno termin i miejsce startu oraz lądowania do swoich potrzeb, ale również wybrać maszynę, która najlepiej będzie spełniać Twoje wymagania. Flota Airtaxi oferuje bogaty wybór różnorodnych samolotów i śmigłowców, z których możesz wybierać. Planując czarter prywatnego odrzutowca warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które ułatwią wybór idealnego modelu na Twoją podróż.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru następnym razem, gdy będziesz wynajmować prywatny odrzutowiec:

Miejsce startu i lądowania oraz odległość

Miejsce startu i lądowania może mieć znaczący wpływ na możliwości wyboru modelu samolotu. Jeżeli startujemy i lądujemy na dużych lotniskach zazwyczaj mamy możliwość skorzystania z samolotu dowolnych rozmiarów, natomiast jeżeli lecimy np. na małe, tropikalne wyspy, musimy wziąć pod uwagę długość i szerokość pasów startowych i odpowiednio dostosować do tego wybrany model.

Dużo większe znaczenie ma odległość, jaką mamy do pokonania. Różne typy odrzutowców mają różne możliwości zasięgu, niektóre z nich mogą również wymagać śródlądowania i zatankowania paliwa w trakcie podróży. Odległość, jaką mamy do pokonania najczęściej determinuje wybór konkretnego modelu.

Liczba pasażerów i wielkość bagażu

Drugim bardzo istotnym czynnikiem jest liczba pasażerów. Różne modele odrzutowców mogą pomieścić określoną liczbę pasażerów i to właśnie ona będzie w głównej mierze determinować wybór odpowiedniego samolotu do Twojej podróży.

Jeżeli planujesz wziąć ze sobą duży lub nietypowy bagaż, sprzęt sportowy lub inne przedmioty o sporych rozmiarach, może się okazać, że potrzebny będzie czarter większego samolotu, niż wskazywałaby na to liczba pasażerów.

Preferencje osobiste

W AirTaxi podchodzimy indywidualnie do każdego z naszych klientów, rozpoznając ich potrzeby i osobiste preferencje. Niektórzy szukają czarterów w najniższej możliwej cenie, inni o wyjątkowo wysokim komforcie. Jedni oczekują na pokładzie stewardes i dodatkowej obsługi, a inni szukają kameralnych, prywatnych lotów. Część pasażerów ma swoje preferencje dotyczące konkretnych modeli, którymi chcą podróżować lub np. oczekiwań odnośnie ich szybkości. Zespół AirTaxi zawsze rozpoznaje oczekiwania klientów i przedstawia opcje dotyczące wyboru konkretnych modeli samolotów, które są najlepiej dostosowane do preferencji pasażerów.

Jeśli nie masz pewności, jaki model będzie najlepszy dla Ciebie, możesz omówić wszystkie możliwe opcje z naszym doradcą, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, udzieli wszystkich niezbędnych informacji i odpowie na pytania. Zapraszamy do kontaktu!

Zobacz także:
Aston Martin i Airbus nawiązują współpracę
2019-12-17

Najnowsze partnerstwo między Aston Martin i Airbus Corporate Helicopters zrzesza zespoły projektowe z branży motoryzacyjnej i lotniczej.

Sir Tim Clark - jeden z największych wizjonerów branży lotniczej
2020-03-18

Wraz z odejściem na emeryturę Tima Clarka, prezesa firmy Emirates, branża linii lotniczych straci w tym roku jednego ze swoich największych wizjonerów.