Airtaxi

Poznaj naszą flotę.

Flota Airtaxi

ROBINSON R44

Niewielki, jednak bardzo wygodny śmigłowiec zabierający na pokład 3 pasażerów. R44 Raven I został stworzony dla wymagających klientów doceniających możliwość szybkiego przemieszczania. Jego zgrabna konstrukcja, imponująca prędkość lotu i nieporównywalna niezawodność stwarzają doskonałe rozwiązanie komunikacyjne. Śmigłowiec jest zaliczany do bezpiecznych i komfortowych rozwiązań dla lotów krajowych i międzyregionalnych.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 240 km/h
Zasięg: 600 km
Ilość pasażerów: 3

Flota Airtaxi

CESSNA 310

Samolot korzystający z lotnisk o powierzchni utwardzonej. Zabiera na pokład 4 pasażerów. W swojej klasie wyróżnia się przede wszystkim niskimi kosztami operacyjnymi i szybkością, co pozwoliło mu zdominować rynek samolotów dwusilnikowych. Cessna 310 jest bardzo często używana przez firmy zajmujące się czarterami, na całym świecie. Posiada cztery wygodne fotele w układzie rzędowym.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 340 km/h
Zasięg: 1600 km
Ilość pasażerów: 4

Flota Airtaxi

CESSNA 421 C

Samolot śmigłowy przeznaczony do lotów krótko i średnio-dystansowych. Wnętrze klubowe wykończone w skórze, z dodatkowym wygłuszeniem. Jeden z najczęściej używanych samolotów do transportu ludzi, cieszy się dobrą opinią ze względu na bezpiecznego oraz komfort lotu.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 350 km
Zasięg: 1600 km
Ilość pasażerów: 8

Flota Airtaxi

BELL 206 JET RANGER

Pasażerska wersja bardzo popularnego śmigłowca. Posiada 4 miejsca. Do dziś wyprodukowano ponad 7000 egzemplarzy pięciomiejscowej wersji Jet Ranger. Bell 206 to śmigłowiec lekki ogólnego zastosowania o konstrukcji klasycznej, z podwoziem płozowym i dwułopatowymi wirnikami, głównym i ogonowym. Należy do najbezpieczniejszych w swojej klasie. Swoja popularność zawdzięcza również relatywnie niskim kosztom eksploatacji. Doskonale sprawdza się w podróżach międzyregionalnych.

Prędkość przelotowa: 180 km/h
Opis techniczny:
Zasięg: 500 km
Ilość pasażerów: 4

Flota Airtaxi

EUROCOPTER EC120

Śmigłowiec Eurocopter pozwala na zabranie na pokład 4 pasażerów i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szybko chcą podróżować po Polsce i Europie nie korzystając z lotnisk. Zwraca uwagę bardzo wygodną, obszerną i dobrze wyciszoną kabiną. Posiada nowoczesne wyposażenie nawigacyjne oraz liczne systemy podnoszące bezpieczeństwo i parametry lotu.


Opis techniczy:
Prędkość przelotowa: 200 km/h
Zasięg: 700 km
Ilość pasażerów: 4

Flota Airtaxi

CITATION JET 2

Przedstawiciel nowej generacji odrzutowców i następca udanego Citation 1. Zabiera na pokład do 7 pasażerów. Obszerny przedział bagażowy i kabina o długości 6 metrów. Wysokiej klasy wyposażenie nawigacyjne oraz dobre parametry lotu czynią z niej doskonały samolot do podróży kontynentalnych. Urządzenie wnętrza odpowiada wymaganiom stawianym odrzutowcom klasy biznes, posiada również pojemny luk bagażowy. Citation Jet 2 jest kolejną maszyną z serii Citation wyprodukowaną przez amerykańską Cessnę.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 730 km/h
Zasięg: 2800 km
Ilość pasażerów: 7

Flota Airtaxi

C550 CITATION BRAVO

Samolot należący do najnowszej generacji w klasie Business-Jet. To luksusowy odrzutowiec doskonały do średniodystansowych podróży na najwyższym poziomie. Posiada komfortowe wyposażenie i wysokiej klasy sprzęt audiowizualny w przestronnej i wyciszonej kabinie.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 750 km/h
Zasięg: 3500 km
Ilość pasażerów: 8

Flota Airtaxi

CESSNA 560XL CITATION EXCEL

Amerykański samolot odrzutowy o średnim zasięgu, przeznaczony do komfortowej podróży małych grup. Nowoczesny i luksusowy jest częścią rodziny Citation, w skład której wchodzi największa flota biznesowych jetów. Zamiast tworzyć kolejny, bezpośredni wariant samolotu Citation, postanowiono, że Excel będzie kombinacją technologii i designu. Posiada on najbardziej przestronną kabinę w swojej klasie lekkich odrzutowców i może pomieścić do 9 pasażerów. W 2004 roku powstała wersja XLS, która ulepszyła silniki i szklany kokpit. Kilka lat później ogłoszono kolejną wersję, znaną pod nazwą XLS+, która ponownie usprawniła silniki oraz zmieniła nos samolotu. Model 560XL jest ceniony przez szerokie grono osób na całym świecie za swoją niezawodność i wygodę.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 816 km/h
Zasięg: 3900 km
Ilość pasażerów: 9

Flota Airtaxi

LEARJET 35

Samolot klasy light jet, zabierający na pokład do 8 pasażerów. Zaliczany do samolotów oferujących wysoki komfort podróży, w tym szczególnie wytrzymałość na turbulencje i wyciszenie. Zasięg pozwala na osiąganie celów kontynentalnych. Jest jednym z najszybszych jetów w swojej klasie, często używany przez floty korporacyjne.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 800 km/h
Zasięg: 4400 km
Ilość pasażerów: 6-8

Flota Airtaxi

LEARJET 45

Jet klasy midsize zabierający na pokład do 9 pasażerów. Jest przeznaczony do lotów kontynentalnych, oraz zapewnia wysoki komfort podróżowania i łatwość lądowania na większości europejskich lotnisk.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 800 km/h
Zasięg: 4300 km
Ilość pasażerów: 9

Flota Airtaxi

KING AIR B200

King Air B200 oferuje optymalną kombinację: ekonomicznej podróży i doskonałych osiągów również przy startach i lądowaniach na stosunkowo krótkich pasach startowych. Idealny dla lotów kontynentalnych. Zabiera na pokład 9 pasażerów. Doskonale urządzone obszerne wnętrze oraz skuteczna izolacja akustyczna pozwalają zapomnieć o niedogodnościach podróży.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 580 km/h
Zasięg: 3 000 km
Ilość pasażerów: 9

Flota Airtaxi

JETSTREAM 32

Samolot turbośmigłowy o regionalnym zasięgu. Zabiera na pokład 18 pasażerów. Samolot przeznaczony jest do krótszych lotów regionalnych. Osiąga prędkość przelotową 500 km/h. Wykorzystywany jest przez regionalne linie lotnicze na mniej uczęszczanych trasach.


Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 500 km/h
Zasięg: 1185 km
Ilość pasażerów: 18

Flota Airtaxi

FOKKER 50

Bardzo udana konstrukcja z długa tradycją. Powszechnie wykorzystywany przez przewoźników na bliskim wschodzie oraz przez lotnictwo wojskowe niektórych krajów europejskich. Fokker 50 jest samolotem turbośmigłowym zabierającym na pokład do 50 pasażerów. Doskonale sprawdza się na średnich dystansach.


Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 425 km/h
Zasięg: 2000 km
Ilość pasażerów: 50

Flota Airtaxi

DORNIER 328

Turbośmigłowy samolot pasażerski bardzo popularny wśród europejskich przewoźników. Bardzo dobrze sprawdza się na trasach europejskich, rozwijając prędkość przelotową ok. 600 km/h co jest dość dobrym wynikiem w tej klasie. Zastosowana awionika umożliwia lądowanie na większości europejskich lotnisk.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 600 km/h
Zasięg: 1850 km
Ilość pasażerów: 32

Flota Airtaxi

BOMBARDIER CL300

Średniej wielkości odrzutowiec klasy biznes. Konstrukcja została zaprezentowana w 1999 roku podczas Salonu Lotniczego w Paryżu. Sześć luksusowych foteli VIP. Zabiera na pokład 9 pasażerów. Doskonale sprawdza się na niewielkich lotniskach. Często eksploatowany przez firmy i prywatnych właścicieli, jest ceniony za doskonałe parametry lotu i zasięg, który umożliwia odbywanie tras międzykontynentalnych.


Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 850 km/h
Zasięg: 5914 km
Ilość pasażerów: 9

Flota Airtaxi

ATR 42

Następca znanego pasażerom samolotu ATR 42-300. Wersja 42-500 odznacza się wyższym komfortem podróżowania w tym. m.in. efektywniejszym wyciszeniem. Rozwija również wyższą prędkość. ATR 42-500, ze względu na zasięg jest samolotem doskonale sprawdzającym się na trasach krajowych. W nowej wersji zmianie uległo wnętrze, w tym. m.in. powiększono skrytki na bagaż podręczny, zastosowano fotele tłumiące drgania. Samolot mieszczący 46 pasażerów, stanowi w swojej klasie jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 550 km/h
Zasięg: 1200 km
Ilość pasażerów: 46

Flota Airtaxi

ATR 72

Samolot bliźniaczo podobny do ATR 42-500. W stosunku do wersji 42-500 jest większy, gdyż zabiera 70 pasażerów przy większym zasięgu. Istotną różnicę stanowi zastosowany ze względu na większe gabaryty mocniejszy napęd. Komfort podróżowania oraz wyposażenie wnętrza są takie same w obu samolotach.
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 526 km/h
Zasięg: 1500 km
Ilość pasażerów: 70

Flota Airtaxi

SAAB 2000

Jeden z najszybszych samolotów turbośmigłowych na rynku. Bez problemu osiąga prędkość ponad 650 km/h. Saab 2000 posiada 47 miejsc - wszystkie w klasie ekonomicznej, ustawione w konfiguracji 2+1, co daje specyficzną trochę kameralną atmosferę. Produkowany w również z innym wersjami wyposażenia wnętrza. Seryjnie wyposażony w wysokiej klasy sprzęt nawigacyjny, dzięki czemu jest mile widzianym gościem na większości europejskich lotnisk. Jest samolotem średniego zasięgu doskonale sprawdzającym się na trasach europejskich.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 660 km/h
Zasięg: 2868 km
Ilość pasażerów: 50

Flota Airtaxi

SAAB340

Turbośmigłowy samolot Szwedzkiej firmy Saab zabierający na pokład 33-37 pasażerów. Wersje dostępne w Polsce mają 33 miejsca. Samolot bardzo wygodny przy lotach europejskich dla niewielkich grup. W Polsce dysponujemy dwoma maszynami pasażerskimi tego typu oraz czterema w wersji cargo. Jego stosunkowo nieduże gabaryty umożliwiają sprawne lądowanie na wielu lotniskach. Był produkowany w latach 1983-1999, lecz nadal jest często używany przez wiele linii lotniczych, takich jak Regional Express Airlines czy Silver Airways. Łącznie wyprodukowano 459 egzemplarzy.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 463 km/h
Zasięg: 1732 km
Ilość pasażerów: 33-37

Flota Airtaxi

AIRBUS A319

Samolot pasażerski produkowany od połowy lat ‘90 roku przez europejskie konsorcjum Airbus. Zabiera na pokład do 156 pasażerów. Po Boeing’u 747 drugi najbardziej popularny samolot w swojej klasie. Ceniony za nowoczesna konstrukcję oraz wysokie parametry eksploatacji.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 901 km/h
Zasięg: 6800 km
Ilość pasażerów: 120-156

Flota Airtaxi

AIRBUS A320

Samolot pasażerski samolot średniego zasięgu, będący podstawą konstrukcyjną dla linii maszyn z serii w A318, A319 i A321. Uznawany za nowoczesna konstrukcję, ceniony przez pilotów za wysoki komfort lotu. Znajduje się we flotach wielu europejskich przewoźników.


Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 901 km/h
Zasięg: 3218-5310
Ilość pasażerów: 150-180

Flota Airtaxi

AIRBUS A330

Produkowany od początku lat 90 Airbus A330 jest szerokokadłubowym odrzutowcem średniej klasy. Charakterystyczna dla Airbusa konstrukcja umożliwia zabranie na pokład, przeciętnie ok. 250 pasażerów. Maszyna posiada dwa silniki odrzutowe, co czyni ja bardziej ekonomiczna w porównaniu do analogicznych samolotów w klasie międzykontynentalnej.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 850 km/h
Zasięg: 7000 km
Ilość pasażerów: 280

Flota Airtaxi

AIRBUS A380

Zaprojektowany i stworzony przez firmę Airbus, dwupokładowy, czterosilnikowy samolot pasażerski przeznaczony na dalekie trasy kontynentalne. Charakteryzuje się szerokim kadłubem. Na całej jego długości ciągnie się górny pokład. Takie działanie pozwoliło na pomieszczenie 560 pasażerów, a w wersji najbardziej ekonomicznej aż 853! Pod względem powierzchni wyprzedza dobrze znanego Jumbo Jet'a - Boeinga 747-8 o 32%. Mimo ogromnej ilości miejsc, większość klientów postanowiła zrezygnować z kupna wersji ekonomicznej na rzecz tej, która dawała większy komfort podróżującym. Samolot wszedł do służby w 2007 roku pod stery linii lotniczych Singapore Airlines. W 2019 roku Airbus oświadczył, że produkcja zostanie zakończona w 2021 roku, zaraz po zrealizowaniu wszystkich złożonych zamówień.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 1020 km/h
Zasięg: 15 200 km
Ilość pasażerów: 560-853

Flota Airtaxi

AIRBUS A340

Czterosilnikowy samolot pasażerski, o napędzie odrzutowym i wysokich parametrach lotu. Posiada dość zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, przez długi czas był samolotem o największym zasięgu. W największej dostępnej wersji zabiera na pokład 600 pasażerów.
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 901 km/h
Zasięg: 15000 km
Ilość pasażerów: 313

Flota Airtaxi

BOEING 747

Czterosilnikowy samolot klasy heavy, łatwo rozpoznawalny po charakterystycznym „garbie”, w którym mieści się górny pokład samolotu. Jest jednym z największych samolotów na świecie (obok Airbusa A380) oraz zapewnia wysoki zasięg lotu, umożliwiający loty międzykontynentalne, przy zachowaniu wysokiego komfortu podróży. Występuje również w wersji cargo oraz pół pasażerskiej.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 917 km/h
Zasięg: 804-13357 km
Ilość pasażerów: 290-568

Flota Airtaxi

BOEING 757

Samolot ten przeznaczony do lotów długodystansowych zabiera na pokład 220 pasażerów. Samolot posiada standardowe wyposażenie i jest szczególnie często używany przez linie amerykańskie do lotów o zróżnicowanej długości od 500 do 7000 km. Maksymalnie może pomieścić 280 pasażerów.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 914 km/h
Zasięg: 7275 km
Ilość pasażerów: 220

Flota Airtaxi

BOEING 767

Jeden z najlepiej rozpoznawalnych produktów amerykańskiej firmy Boeing. Samolot odrzutowy o zasięgu międzykontynentalnym, doskonale funkcjonujący na trasach transatlantyckich. Posiada zasięg ok. 9000 km oraz zapewnia wysoki komfort podróży. W zależności od wersji zabiera na pokład do 225 pasażerów.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 900 km/h
Zasięg: 9000 km
Ilość pasażerów: 225

Flota Airtaxi

BOEING 777

Jest to największy na świecie dwusilnikowy samolot odrzutowy zabierający na pokład do 477 pasażerów. Posiada szerokokadłubową konstrukcję umożliwiającą różne wersje aranżacji przestrzeni pasażerskiej. Obecnie stanowi najlepsze rozwiązanie dla lotów międzykontynentalnych.
Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 905 km/h
Zasięg: 16000 km
Ilość pasażerów: 292-477

Flota Airtaxi

BOEING 787

Standardowej wielkości, szerokokadłubowy samolot pasażerski dalekiego zasięgu. Przedsiębiorstwem odpowiedzialnym za projekt i budowę jest Boeing Commercial Airplanes. Jako pierwszy samolot pasażerski posiadał kadłub i skrzydła wykonane prawie w całości z materiałów kompozytowych. Kompozyty stanowią aż 50% ciężaru samolotu, gdzie masa własna wynosi ponad 100 000 kg. Samolot oferowany jest w trzech wersjach:
787-8 (wersja bazowa, 210-250 pasażerów)
787-9 (wersja przedłużona, 250-290 pasażerów)
787-10 (wersja najdłuższa, 290-330 pasażerów).
Wcześniej Boeing 787 był znany pod nazwą Boeing 7E7.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 945 km/h
Zasięg: 4650 - 15 750 km
Ilość pasażerów: 210-330

Flota Airtaxi

BAE 145 AVRO RJ

Brytyjski odrzutowiec pasażerski klasy medium. Zaprojektowany na początku lat ‘80 jako maszyna skierowana do przewoźników obsługujących trasy kontynentalne. Jest uznawany za jeden z flagowych produktów brytyjskiego przemysłu lotniczego. Zapewnia wysoki komfort lotu oraz w większości wersji posiada zaawansowaną awionikę.Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 750 km/h
Zasięg: 2000 km
Ilość pasażerów: 70-116

Flota Airtaxi

FOKKER 70/100

Jeden z najbardziej popularnych w swojej klasie samolotów, będący częścią flot większości dużych przewoźników. Posiada dwa silniki odrzutowe oraz zabiera na pokład ok. 100 pasażerów. Konstrukcja sięga początków lat ’80, i od początku produkcji cieszył się dużym zainteresowaniem. Rekomendowany do lotów o zasięgu kontynentalnym.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 755 km/h
Zasięg: 3100 km
Ilość pasażerów: 80-106

Flota Airtaxi

MCDONNELL DOUGLAS MD83

Produkowany za oceanem samolot pasażerski klasy medium o zasięgu kontynentalnym, zapewniający bardzo przyzwoite parametry lotu. Wykorzystywany również do przewozów cargo. Używany przez m.in amerykańską marynarkę wojenną i włoskie siły zbrojne oraz kilku operatorów cywilnych w Europie.

Opis techniczny:
Prędkość przelotowa: 811 km/h
Zasięg: 4600 km
Ilość pasażerów: 172


  • Flota Airtaxi

    Najszybsze wyceny online

    Napisz wiadomość z konkretnymi szczegółami lotów, podaj datę. Oddzwonimy z szczegółami.

  • Flota Airtaxi

    Stały kontakt

    Klient stale kontroluje przebieg współpracy ze specjalnie przydzielonym opiekunem dla każdego transportu.