Aktualności

Top 10 ciekawostek o lotnictwie
2020-06-23

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym z ilu części składa się samolot? Albo co jedzą piloci? Zapraszamy do lektury naszej subiektywnej selekcji najciekawszych faktów ze świata lotnictwa.

Hyundai zaprojektuje latające auta dla Ubera
2020-06-03

Na początku roku 2020 firma Hyundai pokazała światu teaser konceptu „latającego auta” podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas. Prototyp był wystawiany w pełnej skali na targach CES, lecz obecnie Południowokoreański producent aut podniósł stawkę.

Airbus opracowuje rozwiązanie dla linii lotniczych na czas pandemii COVID-19
2020-05-22

Airbus rozpoczął prace projektowe dla rodziny samolotów A330 i A350, które umożliwią liniom lotniczym instalowanie palet towarowych bezpośrednio na podłodze kabiny po zdjęciu siedzeń klasy ekonomicznej i wykorzystanie maszyn do lotów cargo.

Loty widokowe nad polskimi miastami
2020-05-15

Taksówki lotnicze oferują nowy, ciekawy i emocjonujący sposób rekreacji – loty widokowe. Wynajem helikoptera lub samolotu w celu podziwiania uroków polskich miast, to opcja kreatywnego spędzenia czasu, a także sposób na poznanie ich z zupełnie nowej perspektywy.

Boeing rozpoczyna testowanie autonomicznych samolotów
2020-04-14

Amerykański koncern lotniczy Boeing rozpoczął testowanie nowych, innowacyjnych samolotów. Firma chce zaprojektować maszynę, która mogłaby sama sobą sterować, bez żadnego udziału ze strony ludzkiego pilota.