Aktualności

Zaprezentowano futurystyczny koncept samolotu elektrycznego Her0 Zero
2020-02-13

Projekt koncepcyjny samolotu jest dziełem projektanta oraz początkującego lotnika z Nowego Jorku Joe Douceta, który zainspirował się częstymi podróżami krótkodystansowymi w celach biznesowych, aby stworzyć maszynę, która pozwoli pasażerom odbyć podróż bez obciążania środowiska szkodliwymi emisjami z silnika.

12 technologicznych trendów branży transportowej w 2020 roku
2020-01-31

Czerpiąc inspirację z przełomowych osiągnięć w dziedzinie technologii transportu, opracowane zostały prognozy dotyczące najbardziej ekscytujących trendów i technologii, na których branża lotnicza powinna skupić się w najbliższym czasie, aby zapewnić swoim pasażerom i klientom jak najlepsze wrażenia – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu.

Airbus ogłosił zamówienie na 40 egzemplarzy A330neo
2020-01-24

Airbus wyjawił, że w ostatnim miesiącu 2019 roku złożono zamówienie na 40 samolotów A330neo, co znacznie podniosło całkowitą sumę liczbę sprzedanych egzemplarzy unowocześnionego modelu A330. Tożsamość klienta nie została ujawniona, a zamówienie zostało złożone 23 grudnia, dzień przed wigilią Bożego Narodzenia.

Airbus wprowadza pierwszy samolot z dotykowym wyświetlaczem kokpitu
2020-01-21

Airbus rozpoczął dostawy dla linii lotniczych pierwszych samolotów A350 XWB, które wyposażone są w nowy, pionierski i dotykowy wyświetlacz kokpitu. Opracowany specjalnie dla tego modelu wraz z francuskim koncernem elektronicznym Thales, zapewnia lepszą wydajność operacyjną, większą interakcję załogi, symetrię kokpitu oraz płynniejszy przepływ informacji. 

Pierwszy komercyjny elektryczny samolot wykonał udany lot testowy w Kanadzie
2020-01-13

Na początku grudnia pierwszy na świecie całkowicie elektryczny samolot komercyjny z sukcesem wylądował po udanym locie testowym w Vancouver w Kanadzie. 15-minutowy lot inauguracyjny został przeprowadzony przez firmę Harbor Air, największego producenta hydroplanów w Ameryce Północnej, oraz magniX, firmę napędzającą rewolucję w lotnictwie elektrycznym.