Projekt koncepcyjny samolotu jest dziełem projektanta oraz początkującego lotnika z Nowego Jorku Joe Douceta, który zainspirował się częstymi podróżami krótkodystansowymi w celach biznesowych, aby stworzyć maszynę, która pozwoli pasażerom odbyć podróż bez obciążania środowiska szkodliwymi emisjami z silnika.

Samolot ma ciekawą, estetyczną i opływową formę, która z pewnością przyciąga wzrok. Dwa długie skrzydła umieszczone z tyłu sprawiają, że maszyna wygląda bardzo futurystycznie – niemal jak statek kosmiczny. W rzeczywistości konstrukcja dąży do jak największej wydajności i trwałości.

Her0 Zero wykorzystuje napędzane elektrycznie śmigła umieszczone z tyłu maszyny, aby zapewnić ciąg, a specjalnie zaprojektowane skrzydła mają zapewniać siłę nośną. Samolot jest najnowszą z kilku koncepcji elektrycznych odrzutowców, które pojawiły się w ostatnich latach. Przemysł lotniczy wie, że musi starać się zmniejszać wpływ latania na środowisko, jeśli chce dalej się rozwijać.

Według projektanta Joe Douceta, śmigła maszyny są niezawodne i wydajne. Pewnym kompromisem jest dłuższy niż w zwyczajnych samolotach czas lotu – o ok. 20%, jednak według autora nie będzie to dużym problemem w przypadku lotów na krótkim oraz średnim dystansie. Odchylone do tyłu skrzydło ma to zapewnić odpowiednie wyważenie samolotu - większość jego ciężaru będzie znajdowała się z tyłu samolotu, ponieważ tam właśnie będzie umieszczony akumulator.

Doucet ma nadzieję, że projekt przyciągnie uwagę przemysłu lotniczego. Mimo, że sam Her0 Zero może nigdy nie zostać skonstruowany w takiej formie, celem projektanta jest rozpoczęcie dyskusji oraz przyspieszenie wdrażania ekologicznych i elektrycznych rozwiązań technicznych w branży lotnicze.

Zobacz także:
Paraliż na Tajwańskim niebie
2019-06-24 12:30:39

Strajk lotniczy zmusił EVA Airways do odwołania kilkuset lotów w momencie kiedy rozpoczyna się szczyt sezonu letniego.

Virgin Galactic i Rolls-Royce budują naddźwiękowy samolot
2020-08-10

Virgin Galactic, firma zajmująca się turystyką kosmiczną, ogłosiła niedawno współpracę z marką Rolls-Royce, w ramach której firmy mają wspólnie opracować samolot do podróży ponaddźwiękowych. Poznaliśmy już koncepcyjne wizualizacje futurystycznej maszyny. Rolls-Royce ma bogatą historię w dziedzinie produkcji silników lotniczych, w tym także tych, które napędzały naddźwiękowy samolot Concorde.