Aston Martin i Airbus nawiązują współpracę

Najnowsze partnerstwo między Aston Martin i Airbus Corporate Helicopters zrzesza zespoły projektowe z branży motoryzacyjnej i lotniczej.

9 grudnia 2019 roku oficjalnie ogłoszona została współpraca pomiędzy dwoma gigantami branży motoryzacyjnej i lotniczej, która ma na celu połączyć najlepsze wzornictwo i rozwiązania technologiczne. Przez ostatni rok projektanci obu marek pracowali nad projektem pierwszego produktu. Owoc ich współpracy zostanie oficjalnie zaprezentowany w 1 kwartale 2020 roku.

Aston Martin Lagonda, wiceprezes i dyrektor kreatywny, z ogromnym entuzjazmem komentował nawiązaną współpracę: „Stosowanie naszych zasad projektowania samochodów w branży lotniczej jest fascynującym wyzwaniem. Z niecierpliwością czekam na Nowy Rok, abyśmy mogli pokazać wszystkim, co wspólnie osiągnęliśmy.”

Firma Airbus Corporate Helicopters jest znana na całym świecie I uznawana za lidera rynku prywatnego i biznesowego. Posiada w swojej flocie ponad 1800 samolotów w 130 różnych krajach. Frédéric Lemos, szef Airbus Corporate Helicopters, powiedział: „To odważna współpraca, która odpowiada naszej tradycji eksperymentowania z nowymi podejściami projektowymi, w wyniku czego powstaje wyjątkowe, zapierające dech w piersiach dzieło.’’

Oficjalnie ogłoszono, że projekt zostanie pokazany światu 3 stycznia 2020 roku w Courchevel, we francuskich Alpach.